WĘDROWANIE według Stanisława Wyspiańskiego. WESELE. WYZWOLENIE. AKROPOLIS.

adaptacja i reżyseria: Krzysztof Jasiński
Teatr STU w Krakowie

 Na tryptyk składają się dramaty: „Wesele”, „Wyzwolenie”, „Akropolis”, których nigdy dotąd nie wystawiono jako jednego spektaklu. „To jest misterium. Nie odgrywane, ale rozgrywające się w teatrze, gdzie podmiotem jest publiczność. Konrad jest tylko jednym z nas, przedstawicielem, medium. Inicjowany, jako poeta, fantastyczny młody człowiek, który świeżo przyjechał z Paryża. A my – widownia - jesteśmy taką kontaminacją Jaśka, Czepca i Konrada. Dzisiejszy Polak to jest taki metachłop. Konrad i cham razem” – mówi reżyser przedstawienia.


Jasiński – wbrew „dramaturgom, którzy lubią się wtrącać” - zawierzył samemu Wyspiańskiemu. Nie dodał mu współczesnych cytatów, nie inkrustował tekstami innych autorów. Wybrał to, co ponadczasowe. I właśnie dlatego to „lustro Wyspiańskiego”, w którym przegląda się kolejne pokolenie Polaków, nie straciło nic ze swej głębi i ostrości.
                                                                               
Jan Bończa-Szabłowski, „Rzeczpospolita”

Od pierwszego momentu, kiedy zatopieni w niemal zupełnej ciemności, przysłuchujemy się pierwszym dźwiękom dochodzącej gdzieś spod sufitu muzyki (granej zresztą na żywo), wpadamy w niezwykły klimat tego, w pierwszej kolejności, widowiskowego spektaklu.
                                                                                 Aleksandra Sowa, Teatr dla Was


Muzyka: Jan Kanty Pawluśkiewicz, Piotr Grząślewicz, Marcin Hilarowicz, Zbigniew Wodecki, i Marek Grechuta, Scenografia: Maciej Rybicki, Współpraca scenograficzna: Sławomir Czyż, Kostiumy: Anna Czyż,
Obsada: Dorota Kuduk, Agata Myśliwiec, Ewa Porębska, Beata Rybotycka, Robert Koszucki, Radosław Krzyżowski, Krzysztof Kwiatkowski, Michał Meyer, Krzysztof Pluskota Andrzej Róg, Marcin Zacharzewski oraz głos Jerzego Treli,
Muzycy: Piotr Grząślewicz, Marcin Hilarowicz

Czas trwania 4 godziny /2 przerwy/

29 marca 2015, godzina 18.00
Teatr Studio im. St. I. Witkiewicza/PKiN

Ceny biletów:
150/120/100/80/60/50 zł /bilety normalne/
140/130/90/70/50/40 zł  /bilety ulgowe/
wejściówka 25 zł

partnerzy.jpg